ДИТИНА І ІНТЕРНЕТ.

 

     Інтернет. Жодна сучасна людина вже не усвідомлює свого життя без нього. А що казати про дитину? Інтернет відкриває для неї безліч можливостей. І насамперед – спілкування в Інтернеті, це для дитини найважливіше. Позитивних сторін комунікації в Інтернеті безліч – спілкування з друзями, обмін враженнями та новинами, приєднуватися до груп за інтересами. Також можлива самореалізація за рахунок створення власних богів або сайтів, каналів на YouТube.

      Але сучасні діти навіть не замислюються про небезпеки, що спіткають їх в мережі. Вже багато років ця проблема стоїть дуже гостро і її  не можна ігнорувати. Але ми повинні усвідомлювати, що неможливо гарантувати стовідсотковий захист дітей від небажаного контенту. Жодні фільтри ніколи такої гарантії не дадуть. Ми тільки можемо допомогти дітям сформувати навики «безпечної» поведінки в Інтернеті.

     Ми, педагоги, повинні допомогти дитині, пояснити, що, наприклад, їх віртуальний образ в мережі може вплинути на реальний в повсякденному житті. Що потрібно кілька разів подумати, а чи варто давати про себе ту чи іншу інформацію, і які небезпеки і наслідки можуть бути. Потрібно нагадувати,що профілі можна робити закритими, що доступ може бути обмежений і взагалі , просто нагадати, що існує спеціальне налаштування безпеки.

     Також, край необхідно донести до дитини правила етичної поведінки в Інтернеті. В наш час, нажаль, діти про неї забувають. І це стосується навіть не ввічливості при спілкуванні. Дітям необхідно пояснювати, що не можна,наприклад,викладати на YouTube відео жорстокості по відношенню до тварин (і звичайно до людей!), відео прийому алкоголю або наркотиків, відео расової дискримінації і подібне. Дитина повинна розуміти, що таке аморальність. І ми, педагоги, повинні прослідкувати, щоб вони отримали ці первинні знання.

     І ще одна ланка небезпеки Інтернету для дитини – знайомства он-лайн. Не буде зайвим нагадувати дітям, що не варто довіряти такому спілкуванню, а в разі непередбаченого поганого розвитку подій – необхідно звернутися за допомогою до дорослих.

     Правила безпеки для дитини в Інтернеті дуже прості: не надавати особисту інформацію (домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону); не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою познайомилися в Інтернеті; не відповідати на грубі листи;   не відкривати підозрілі повідомлення або вкладення електронної пошти, а одразу їх видаляти.

     Особливу увагу необхідно своїм дітям приділяти батькам, отже вони насамперед повинні відповідати за безпеку своїх дітей. Батьки повинні знати чим зайняті їхні діти, розмовляти з ними, знати  чим цікавляться, які сайти відвідують і чому, з ким спілкуються в Інтернеті. Також вони повинні встановити по можливості додатковий захист від небажаного контенту (просто створюють на комп’ютері додаткового користувача – свою дитину, обмежують їй права для доступу, а свої дані захищають паролем) та контроль історії відвіданих сайтів. Також сучасні антивірусні програми крім захисту від вірусів мають  функцію батьківського контролю. Потрібно лише вмикнути цю функцію і захистити програму від зміни налаштувань паролем.

     І педагоги, і батьки повинні навчити дитину думати,думати про себе і про інших. Дитина при неправильному вихованні і сама може стати агресором, спровокувати якийсь конфлікт при спілкуванні у мережі. Навчимо дітей доброти, співчуття, порядності, моралі – і вони подбають про свою безпеку в Інтернеті самі..

2 комментариев

Комментарий от: Драна А.В., методист відділу освіти, молоді та спорту м. Мала Виска. [Посетитель]
Драна А.В., методист відділу освіти, молоді та спорту м. Мала Виска.Дякую за цікавий і актуальний матеріал, і хочу зазничити, що інтернет - це не тільки осередок розпусти та жорстокості, але й найбагатша в світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей, ми повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.
9.02.2017 @ 09:57
Комментарий от: Іщук Ілія МихайлівнаYuliya-Khmaruk@i.ua [Посетитель]
Іщук Ілія МихайлівнаYuliya-Khmaruk@i.uaДякую Вам. Повністю з Вами згідна. Дитина має право спілкуватися, пізнавати світ, грати у якісь ігри, але з певними правилами.
Ввжаю, що дісно батьки мають частіше контролювати роботу своїх дітей за коп'ютером. А ми педагоги повинні навчати дитину думати про своє здоров`я.
Натхнення у Вашій праці.
10.02.2017 @ 12:11