ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД ПРОБЛЕМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ  І ПРАВ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

 

 

У даній роботі розглядаються питання забезпечення безпеки і прав дітей в Інтернеті, шляхи вирішення даної проблеми, надаються поради батькам, дітям  із даного питання

 

 

Захист дитини в онлайновому середовищі в еру загальнодоступного Інтернету є найважливішою проблемою, яка терміново потребує глобальної скоординованої реакції. Хоча місцеві і навіть національні ініціативи міцно зайняли своє місце, Інтернет не знає кордонів і міжнародна кооперація могла б стати ключем до нашого успіху.

Десять років тому близька 182 мільйонів чоловік у всьому світі мали доступ в Інтернет, і майже всі вони проживали в розвинених країнах. Цікаво, що до початку 2009 року в усьому світі було понад 1,5 мільярда користувачів Інтернету, причому більше 400 мільйонів із них користуються широкосмуговим доступом. Сьогодні користувачі Інтернету поширені по всьому світі, хоча і не всюди, понад 600 мільйонів користувачів є в Азії, 130 мільйонів в Латинській Америці і в Карибському басейні і 50 мільйонів в Африці. Інтернет продовжує залишатися динамічним і неймовірним ресурсом з майже безмежними можливостями по вирішенню суспільних проблем:  від поліпшеного доступу до можливостей охорони здоров'я до можливостей дистанційної освіти і електронного уряду та новітніх високооплачуваних робочих місць. Однак, зростаючі глобальні проблеми, що оточують он-лайнову кібербезпеку, вимагають глобальних рішень, особливо коли це стосується захисту найменших і найбільш вразливих  громадян - наших дітей.

ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ БЕЗПЕКИ

Відповідно до найновіших даних, понад 60% дітей і молоді щодня розмовляють в чатах. Троє з чотирьох дітей готові поділитися особистою інформацією про себе і свою сім'ю в обмін на товари і послуги, і кожного року одна дитина з п'яти могла бути мішенню злочинця .

ЗАЦІКАВЛЕНІ СТОРОНИ

Не можна заперечувати, що внаслідок появи Інтернету з'явилося безліч завдань по забезпеченню безпеки дітей і молоді, які потрібно вирішувати, це вимагається по праву його існування. При цьому  важливо донести до всіх, хто побоюється, що Інтернет є тим середовищем, якому ми всі повинні вміти довіряти.  Також важливо, щоб ми всі разом не допустили того, що наявне занепокоєння з приводу захисту дітей і молоді в он-лайновому середовищі стало платформою для виправдання повністю безпідставних звинувачень у порушенні свободи слова, свободи самовираження і свободи зібрань.

ПРАВА ДИТИНИ В ІНТЕРНЕТІ

Інтернет продовжує залишатися динамічним і неймовірним ресурсом з майже безмежними можливостями по вирішенню суспільних проблем від поліпшення доступу до можливостей охорони здоров'я до можливостей дистанційної освіти та електронного уряду та новітніх високооплачуваних робочих місць.

ЧИМ ЗАЙНЯТІ ДІТИ В ІНТЕРНЕТІ

Інтернет існує вже кілька десятиліть, проте його природа значно змінилася з  моменту його створення. На самому початку він був, головним чином, інструментом для обміну інформацією та даними між урядовими організаціями та академічними інститутами. Хоча розвиток веб-технології відкрило Інтернет для широкої громадськості, протягом деякого часу він нагадував мережу, якою володіли і яку населяли, головним чином, урядові організації, академічні інститути і комерційні корпорації.

ПРОГРАМИ ЗАХИСТУ

Безліч великих Інтернет-компаній створюють веб-сайти, що містять великий обсяг інформації про он-лайнові загрози для дітей і молоді. Однак дуже часто цей матеріал доступний тільки англійською мовою або на незначній кількості мов. Отже, дуже важливо, щоб матеріали створювалися на місцях і відображали національні закони і місцеві культурні норми.

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

Відомо, що Інтернет - не казкова країна. Звичайно, тут не чатують за кожним кущем зубасті вовки, але все ж, не маючи потрібних знань і досвіду, тут легко потрапити в пастку непорядних користувачів або наштовхнутися на невідповідний контент. Дорослі самі можуть захистити себе , але діти особливо вразливі і піддаються  впливові, і небезпеки Інтернету можуть мати на них згубний вплив. Але чи є сенс забороняти дітям користуватися мережею? Ні! Забороняти дітям користуватися мережею - це не вихід. Така поведінка не допоможе убезпечити дитину. Однак і покладатися на волю випадку теж не слід. Усі ризики, з якими діти можуть зустрітися в мережі, давно відомі і вивчені, і дотримання деяких простих правил допоможе уникнути проблем.

ПОРАДИ ДІТЯМ

Якщо тобі немає 18 років, а ти вже вільно користуєшся інтернетом, то значить, ти належиш до зовсім нового типу людей - digtal native, "цифровим аборигенам". Напевно, дорослі нерідко дивуються з того, як швидко ти опановуєш нові програми, знаходиш потрібну інформацію в мережі, легко користуєшся одночасно кількома складними додатками, і сам час від часу допомагаєш їм, дорослим, розібратися з реєстрацією на форумі або в соціальній мережі.

В Інтернеті ти відчуваєш себе як риба у воді, тут все під рукою і всі свої ... Але як би тобі не було комфортно у віртуальному павутинні, не можна забувати про те, що,  крім друзів, тут є і непорядні особи. Звичайно, ніхто не залізе в твою кімнату через монітор, проте не варто недооцінювати віртуальних зловмисників. Різні шахраї та інші неприємні персонажі можуть зіпсувати тобі настрій або навіть серйозно нашкодити.

 

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Значна частина проблем безпеки дітей у мережі базується на кількох ключових питаннях, вирішення яких автоматично скасовує її:

Необізнаність дітей. Запропонуйте дітям прочитати Поради дітям, де запропоновано кілька порад і рекомендацій для них. Можна причитати його самим дорослим і обговорити це з дитиною.

Необізнаність батьків. Дорослим потрібно мати найбільш повне уявлення про те, чим займаються їх діти в мережі.

Проблеми технічної грамотності. Батькам, опікунам і вчителям треба критично оцінити власну технічну грамотність і заповнити прогалини в ній задля безпеки дітей.

Довіра. Дитина важко убезпечити, якщо їй здається, що її можливості обмежують, а свободу сковують. Завжди легше захистити того, хто сприймає це, а не чинить опір. Тому дуже важливо спілкуватися з дитиною на тему безпеки в он-лайні і зробити її активним учасником процесу забезпечення безпеки.

ПОРАДИ ПРОВАЙДЕРАМ

Третя сторона забезпечення безпеки дітей в мережі – це провайдери послуг зв’язку. В цю категорію входять власники інтернет-ресурсів, компанії радіомовлення та оператори мобільного зв’язку.

Для найефективнішого захисту дітей в он-лайновім середовищі необхідний комплексний підхід і спільна робота всіх провайдерів в таких напрямках:

- Створення єдиної системи класифікації контенту: який контент підходить тич чи іншим віковим групам, які послуги дітям можна надати безпечно, в які вимагають батьківського контролю;

- Розробка ефективної системи підтвердження віку користувача і диференціація контенту і сервісів на основі віку;

- Створення системи оповіщення про проблеми чи неналежний контент і оперативне реагування на такі повідомлення – від використання внутрішніх санкцій до передачі справи в органи державної безпеки;

- Навчання і спілкування з користувачами, надання їм простих і зрозумілих інструкцій як з правил користування послугою, так і  по забезпеченню власної безпеки.

2 комментариев

Комментарий от: Олена Насипайко [Посетитель]
Олена НасипайкоДякую за цікавий матеріал, а також за поради, котрі буду використовувати у своїй діяльності класного керівника!
7.02.2017 @ 17:42
Комментарий от: Наталія Ентова [Посетитель]
Наталія ЕнтоваМені приємно, що Ви скористаєтесь даним матеріалом. Бажаю Вам успіхів.
8.02.2017 @ 19:46