ВИКОРИСТАННЯ ЗАСОБІВ КІБЕРБЕЗПЕКИ ТА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ OFFICE 365 У ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ ШКОЛІ

Лютинська Марина Олександрівна учитель інформатики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Солгутове

“Ми повинні знайти баланс між недоторканністю приватного життя і використанням даних в рамках громадської безпеки. Інтернет є одним з найбільших глобальних продуктів. Якщо ми знищимо його, ми знищуємо багато чого з нашого успішного майбутнього” – Сатья Наделла, головний виконавчий директор корпорації Microsoft

Сучасні технології повністю змінили світ, власне наше ставлення до дійсності. Раніше ми дивилися на світ з широко розкритими очима, милуючись всіма барвами, сьогодні ми не уявляємо нашого існування без сучасних ґаджетів, які так легко ввійшли в наше з вами життя. Не дивно, що навіть дошкільнята вільно користуються сучасними планшетами, смартфонами, люди старшого покоління не уявляють свого життя без соціальним мереж, вільно оплачують покупки через мережу Інтернет та розраховуються банківськими картками, але разом із перевагами, які надають сучасні технології виникають і ризики тому сьогодні, як ніколи виникає потреба у створенні безпечного інтернет-простору для дітей, які є найменш захищеними і не завжди можуть адекватно оцінити той, чи інший інтернет ресурс.

Хоча в Україні найбільше від кібератак страждають впливові медіа, фінансові інститути та державні установи. Особливу потребу в кібербезпеці, тобто в безпеці інформації та інфраструктури в цифровому середовищі мають і навчальні заклади.

Як варіан у своїй роботі викорисовую захищене хмарне середовище Office 365, в якому наявні застосунки, які сприяють захисту від шпигунських атак, вірусів, наявна функція розширеного захисту, при її використанні якої всі поштові скриньки учнів та учителів, батьків захищаються в режимі реального часу 24 години сім днів на тижні. Варто згадати про розширену функцію Exchange Online Protection, яка обробляє понад двісті мільярдів листів на місяць при цьому заблоковує понад десять мільйонів спам-листів. Завдяки Exchange Online Protection та Advanced Threat Protection кожен учень захищений від небажаного контенту, має можливість скористатися інструкціями підказками з налаштування власного безпечного простору. Корисними є додатки Phish Reporting та Advanced Threat Protection, які не просто виявляють загрози, а й попереджають про можливе їх виникнення.

Розглядаючи алгоритм роботи пошти у Office 365, варто сказати, що листи спочатку проходять стандартну перевірку, а потім надходять до спеціального простору, так званої «пісочниці», де можна безпечно переглядати всі файли. Принцип отримання листа у Office 365 полягає в тому, що спочатку одержуємо саме тіло листа, а вже потім вкладені файли і якщо дитині необхідно скачати вкладені файли вміст, яких є підозрілим, адміністратор хмари може заблокувати скачування – це є однією з вагомих переваг даної системи. Можуть виникати ситуації, коли сама система може пропустити лист із небезпечним вмістом, тоді варто використати функцію миттєвого очищення Zero-hour Auto Purge, яка автоматично та дуже швидко очистить файл від шкідливого вмісту.

Варто зупинитись на питанні захист і керування справами за допомогою Microsoft Dynamics 365 для телефонів і планшетів, який надає можливість з хмари навчального закладу інтегруватись з Good Dynamics, який установлений на портативному пристрої користувачів, навіть якщо мої учні загублять або залишать десь мобільний пристрій можна буде зберегти, або відновити дані у хмарі Office 365. Якщо хтось втратив свій пристрій повністю, за допомогою даного застосунку ми можемо заблокувати пристрій, або стерти всю цінну інформацію.

 

Майбутнє за хмарними сервісами, отже залучаймо наших учнів до безпечного інтернет простору та вирушаймо на крилах знань до хмар

 

Бібліографія

  1. Голубєв В. О. Інформаційна безпека: проблеми боротьби з кіберз- лочинністю / В. О. Голубєв. – Запоріжжя, 2003.
  2. Горюнова М.А. Интернет-представительство образовательного учреждения. – С.Пб.: ЛОИРО, 2013. – 60 с.
  3. Гриценко В. Нові інформаційні технології для всіх: інтеграція науки та освіти // Інформатика. № 3 (627), лютий 2012, С. 5-9.
  4. https://www.microsoft.com/en-us/dynamics365/home
  5. https://msdn.microsoft.com/uk-ua/library/mt622061.aspx
  6. https://enterprise.microsoft.com/uk-ua/roles/it-leader/cybersecurity-and-privacy-managing-enterprise-risk/
  7. https://www.microsoft.com/uk-UA/dynamics/

 

 

 

7 комментариев

Комментарий от: Апостолова А.С., вчитель Оситнязької ЗШ [Посетитель]
Апостолова А.С., вчитель Оситнязької ЗШЦікава і корисна стаття. Обов'язково раджу прочитати
7.02.2017 @ 14:25
Комментарий от: Ольга Таровик [Посетитель]
Ольга ТаровикДякую Марино Олександрівна за цікаву і змістовну статтю. Office 365 сьогодні широко впрваджується в школах. І ця інформація є дуже для нас корисна.
7.02.2017 @ 21:41
Комментарий от: Галина Гончарук [Посетитель]
Галина ГончарукШановна Марино Олександрівно!
Ваша стаття дуже цікава, а головне, вона знайомить учасників конференції з хмарними сервісами та застосунками для захисту особистої інформації.Майбутнє не за хмарами, а сьогодення в хмарах!!!
9.02.2017 @ 11:20
Комментарий от: Долібська І.В. [Посетитель]
Долібська І.В.В час інновацій та новітніх технологій діти і молодь повинні вміти користуватися Інтернетом. Використовувати його на свою користь. Дана стаття носить інформаційний характер.
9.02.2017 @ 12:32
Комментарий от: Шкрабак Т.М. [Посетитель]
Шкрабак Т.М.Дуже цікава стаття, яка на сьогоднішній день є дуже актуальною. Дякую за таку клрисну статтю.
9.02.2017 @ 21:42
Комментарий от: Кузнєцова Наталія [Посетитель] Email
Кузнєцова НаталіяЦя стаття корисна і повчальна і для вчителів , які разом зі своїми учнями вирушають на крилах знань до хмар. Дякую! Бажаю творчих злетів.

10.02.2017 @ 20:58
Комментарий от: Демченко О.О. [Посетитель]
Демченко О.О.Дякую за цікаву і повчальну статтю .Майбутнє не за хмарами тому потрібно залучати наших учнів до безпечного інтернет простору.
16.02.2017 @ 19:13