ВИХОВНИЙ ЗАХІД У ВИГЛЯДІ ФОРУМУ- ТЕАТРУ .

ПУБЛІЦИСТИЧНИЙ СПЕКТАКЛЬ НА ДВІ ДІЇ НА ТЕМУ:

«ІНТЕРНЕТ-ЕПІДЕМІЯ НАШОГО ПОКОЛІННЯ»

 

Анотація

Виховний захід "Інтернет-епідемія нашого покоління" розроблений  у вигляді форуму-театру і  складається з двох дій. У  першій дії , яка називається "Загублені в Інтернеті",  розкривається проблема залежності  молоді від Інтернету. В другій  - "Як не стати комп'ютерним зомбі?"- подаються шляхи реалізації даної проблеми.   В заключній частині заходу проходить обговорення проблеми учасниками спектаклю та присутніми на форумі.

 

Форум-театр - методика інтерактивної роботи серед різних шарів суспільства, направлена на вирішення соціальних проблем.

Суть методики форуму-театруце пошук в рамках запропонованого спектаклю разом з учасниками  шляхів вирішення проблеми або виходу із складної життєвої ситуації.

Ведучий  форуму-театру перед початком спектаклю знайомить учасників-глядачів з проблемою, яку освітлюватиме спектакль. Після спектаклю ведучий шляхом інтерактивного опиту аудиторії з'ясовує рівень усвідомлення групою учасників-глядачів проблеми і її наслідків для всього суспільства і для конкретної людини.

Можливі шляхи поліпшення ситуації пропонують самі глядачі – учасники форуму-театру.

Керівник та ведучий  форуму-театру називається джокером.

Ця методика використовує придбаний нами досвід тренінгів і інтерактивного театру. Об'єднуючи техніку надання інформації і навиків через тренінги і вплив на підсвідомість, через відчуття, що викликаються створеними в інтерактивному театрі художніми образами, форум-театр впливає на емоційний інтелект людини, формуючи творчий підхід до позитивного вирішення проблеми. 

Цілі виховного заходу: 

  Допомогти  підліткам зрозуміти всі негативні сторони надмірного користування  Інтернетом та показати шляхи  подолання  інтернет-залежності шляхом проведення із залученням учнів-лідерів  виховного заходу за інтерактивною методикою з використанням сучасного музичного супроводу.

Формувати  навички захисту і збереження репродуктивного здоров'я учнів.

 Навчальна користь  заходу

 Учасниками форуму-театру  є учні школи. В процесі підготовки заходу з ними проводяться  інформаційно-профілактичний блок про вплив Інтернету на здоров'я та  розвивальний блок з формування ціннісного ставлення до власного життя . І в школярів, перед постановкою спектаклю, уже формується певна  думка про надмірне користування  Інтернетом.  Вживаючись в роль акторів,  учні, за допомогою різних форм подачі інформації, доносять до аудиторії  проблему сучасної молоді.

Загальна тривалість

Виховний захід розрахований на 30 хвилин.  Тривалість процесу  обговорення проблеми  інтернет-залежності  залежить від аудиторії.

Результати 

Після показу виховного заходу на районному семінарі вчителів інформатики  у Мартоніській ЗШ, захід  ( на прохання директора школи) був повторно проведений для учнів школи. Оскільки учасниками форуму-театру були  учні школи, що користуються авторитетом серед ровесників, тому більшість  присутніх в аудиторії  учнів  прислухалися до їх думок, порад і робили для себе відповідні висновки.

Співпраця 

В процесі підготовки заходу проводилася співпраця з учасниками заходу, які вели пошуково-дослідницьку роботу  для доповнення матеріалів сторінки «Ми - за безпечний інтернет» на сайті своєї школи (http://martonosha.pp.ua/index/bezpechnij_internet/0-33).  Психолог школи проводила  тематичні соціологічні опитування учнів і брала участь у третій частині заходу - обговоренні проблеми.  Активними учасниками  форуму стали також  методисти РМК , завідуюча місцевим ФАПом, директор школи, самі актори спектаклю та вчителі шкіл району.

Учень 11 класу продемонстрував самостійно створену презентацію "Запобігти інтернет-залежності".

Сценарій даного виховного заходу можна переглянути і завантажити  на моєму сайті за посиланням.

Також тут можна завантажити музичний супровід до заходу і переглянути фрагменти відео-запису.

Література

  1. Жеребньова Л.В. Соціально-психологічний театр.Посібник із корекційно-розвивальної і просвітницько-профілактичної роботи. / Л. В.Жеребньова, Т. Б.Артеменко К. : Шк. світ, 2011. — 128 с.
  2. Сайт «Форум театр». Режим доступу до ресурсу: http://www.forum.gender-ua.org/index-1-ua.html
  3. Сайт Мартоніської школи. Режим доступу до ресурсу:  http://martonosha.pp.ua/
  4. Сайт Кваші Н.В. Режим доступу до ресурсу: http://kvashanata.tk/  


Кваша Наталія Вікторівна, вчитель інформатики та математики Мартоніської  ЗШ І-ІІІ ступенів Новомиргородської  районної ради.

3 комментариев

Комментарий от: Ольга Добровольська [Посетитель]
Ольга ДобровольськаЗ великою цікавістю уважно переглянула представлені в статті через посилання матеріали виховного заходу. Це дійсно креативний підхід до позитивного вирішення такої складної проблеми, як залежність молоді від інтернету.
Форум-театр - методика, ще мало поширена в Україні, хоча вона давно й ефективно використовується у половині країн світу як засіб зробити суспільство щасливішим, як спосіб відкриття самого себе та інших, набуття навичок вирішення існуючої проблеми певною людиною з використанням досвіду інших людей та з підключенням можливостей власного емоційного інтелекту..
Запропонована Наталією Вікторівною форма роботи дійсно здатна через вживання в акторську гру та відкрите спілкування на форумі допомогти підліткам зрозуміти всі негативні сторони надмірного користування інтернетом та показати шляхи виходу з "віртуального полону".
5.02.2016 @ 18:39
Комментарий от: Олена Яценко [Посетитель]
Олена ЯценкоМені пощастило бути присутньою на даному заході. Це дійсно захід, що допомагає підліткам зрозуміти всі негативні сторони надмірного користування Інтернетом та показати шляхи подолання інтернет-залежності.
Дякую за дуже цікаву і корисну роботу!
5.02.2016 @ 23:02
Комментарий от: Армаш Роман, студент ЧДТУ, випускник Мартоніської ЗШ [Посетитель]
Армаш Роман, студент ЧДТУ, випускник Мартоніської ЗШПерейшов за посиланням на сайт Наталії Вікторівни, переглянув презентацію, фотоматеріали, відеофрагменти. Впізнав себе! Під час підготовки заходу ми з друзями отримали багато корисної інформації. Усі учасники заходу уже студенти, тому залежати від інтернету немає часу. Найкраще запам'яталися дві фрази зі сценарію :"Интернет-ну и зараза, хуже семечек в три раза!" та "Ночь прошла, настал рассвет, я включаю интернет. Здесь ведь все мои друзья! Здравсвуй, секта,-это я!"
6.02.2016 @ 13:07